Ezt a menüpontot a barátaimtól, ismerőseimtől kapott- és kipróbált- receptek részére készitem.
A recepteken nem változtatok semmit, mert nagyon jók, és az útmutatások teljesen teljeskörűek. Ezeket az ételeket, süteményeket meleg szívvel ajánlom mindenkinek, hiszen nagyon finomak!
Elsőként egy nagyon kedves barátnőm, Hatvani Gabriella /Rákóczifalva/süteményét szeretném bemutatni! Én tegnap készítettem el, és nagyon finom, egyszerű, és pillanatok alatt a fiaim kedvencévé vált.
Fekete erdő torta lustáknak, kezdőknek és azoknak, akik szeretik a finomat
Fekete erdő, vagyis csoki meggy és sok-sok tejszínhab!!!
A csoki a piskótaszerű tortalapban rejtőzködik. Először egy lábasban vizet forralok, erre helyezek egy másik lábast és ebben olvasztok fel 2 tábla étcsokit egy darabka vajjal és egy korty tejjel. Mikor már lávaszerű szilárd is meg folyós is, félreteszem kicsit hűlni, kb. kéz melegnek kell lennie. Ez idő alatt megcsinálom a piskótatésztát. 6 tojást 6 csapott ek cukorral lágy habbá verek, olyan legyen mint egy szelíd bárány a nyári égen egy kiadós zápor után. Ha ez megvan, jöhet a liszt (4 csapott ek)! Ezt előzőleg némi sütőporral átszitáltam és kanalanként forgatom a hab „rakott szoknyája” alá. Ha ügyesek vagyunk, a csoki pont most lett kéz meleg és mehet a tésztába. Márványos csíkozata a keverés-kavarás miatt fokozatos eltűnik, ahogy az összefonódó szerelmesek testeinek körvonalai eltűnik a forró szerelmes éjjelen.
A massza előmelegített sütőbe kerül és készre sütjük. (A forma a fantáziádra van bízva!)
Amíg a toralapunk sül, megcsináljuk a krémet! Ehhez szükségünk lesz egy üveg meggybefőttre, egy csomag vaníliás pudingporra, ízlés szerint cukorra. A meggyet lecsepegtetem, de úgy, hogy a levére szükségünk van!!! A meggylével főzzük meg a pudingot, úgy ahogy azt kell csak tej helyett a befőtt levével. A sűrű bíbor zselébe annyi meggyet dobunk, amennyit óhajtunk, pár szemet félretehetünk a díszítéshez is. A tortalapra zúdítjuk a meggymámort és